Южно-Украинская АЭС

Тема в разделе "Экология", создана пользователем Prokopenko, 10 авг 2012.

 1. pashka

  pashka эксперт

  Регистрация:
  16 апр 2010
  Сообщения:
  1.188
  Симпатии:
  177
  Баллы:
  0
  Аварійне відключення III енергоблока.
  [​IMG]
  19 січня 2017 року о 12 годині 29 хвилин за аварійною заявкою третій
  енергоблок Южно-Української АЕС відімкнено від енергомережі для
  визначення причин погіршення вакууму в конденсаторі турбоагрегата.
  При перехідних процесах відключення енергоблока порушень умов та меж безпечної експлуатації не було.
  Обладнання першого енергоблока ЮУАЕС працює в заданому режимі. На другому енергоблоці триває планово-попереджувальний ремонт.
  Радіаційний стан на атомній станції відповідає нормам безпеки.
  Радіаційній фон на промисловому майданчику перебуває на рівні природних
  фонових значень, які було заміряно до пуску АЕС. На
  19 січня 2017 року він складає 0,09 мкЗв/год. Викиди та скиди
  радіоактивних речовин в навколишнє середовище не перевищують
  встановлених допустимих значень.
  джерело: http://www.sunpp.mk.ua/ru/news/news_sunpp/4510
   
 2. Kolesnikov

  Kolesnikov эксперт

  Регистрация:
  20 сен 2012
  Сообщения:
  1.078
  Симпатии:
  68
  Баллы:
  0
  "У атома довге життя. У людини коротка пам'ять"


  2017-02-19 04:58:36

  На сайті ЮУ АЕС замість проектних 1000 МВт з'явилася наступна інформація

  Енергоблок №1  419  МВт  Енергоблок №2  1029  МВт  Енергоблок №3  1014  МВт  Наша ядерна сусідка демонструє проведення двох вкрай небезпечних та економічно безглуздих експериментів : зменшення потужності ядерних реакторів у вихідні дні на першому енергоблоці та одночасне перевищення проектної потужності на другому та третьму - маразм!. Один блок переводять на половину потужнсті ( команда диспетчера енергосистеми - нема куди зливати надлишок електроенергії), а два інших "ветхих" продовжених енергоблоків примушують видавати більше, ніж вони можуть. Але ж для чого ризикувати?! Куди дівати ті кримінальні понадпроектні мегавати?
  І те, і друге є порушенням Регламенту експлуатації атомної станції - енергоблоки атомної станції розраховані на 30 років безпечної експлуатаці за умови безперервної їх роботи у базовому режимі генерації на номінальній потужності 1000 МВт. Відхилення від Регламенту роботи не тільки скорочує час роботи енергоблоків у безпечному режимі менше проектних 30, але й може привести до тяжкої аварії (а до не дуже тяжких вже приводило раніше неодноразово).
  І ДІЯРУ нема, і мінеко нема, і екологічних департаментів районих та обласної держадміністрацій нема,... Та й громадянського суспільства, контролюючого все у своїй державі, також нема.

  І нас також дуже скоро може не стати.

  Аварія на Чорнобильській АЕС почалася з проведення експерименту, метою якого було подивитися, як поводить себе реактор на малих потужностях. Побачили... Тягар Чорнобиля став , по визнанню Горбачова, однією з причин розвалу СРСР. Пограбована та вкинута у боргову яму Україна просто не витримає ще однієї ядерної катастрофи.

  Весь світ зрозумів, що не можна експериментувати з "мирним" атомом. Але не Україна. Тут вже забули чоробильську ядерну катастрофу. І Фукусіми їм замало. Треба ще раз наступити на ядерні граблі.

  І бігом біжать до нової ядерної катастрофи. І наша южка попереду усіх.

  Неначе для гарантованого отримання негативного результату - чергової глобальної техногенної ядерної катастрофи, на ЮУ АЕС одночасно проводять декілька небезпечних експериментів:

  1. Ядерна авантюра з продовженням експлуатації ядерних енергоблоків понад 30-річний термін проектної беспечної роботи (двом з трьох блоків ЮУ АЕС вже підвищено пенсійний стаж на 10 років з подальшим підвищенням ще на 10 .... Доки втомлені блоки самі себе вибухом не звільняться від хижаків - експлуататорів).

  2. Заміна штатного ядерного палива на американське. Експерименти на працюючому енергоблоці у густонаселенному регіоні півдня України з метою пристосування конструкції американського палива для російських ядерних реакторів

  3. Збільшення потужності енергоблоків понад проектну.

  4. Зменшення потужності ядерного реактору протягом доби та у вихідні дні.

  5. Експерименти з технічним водозабезпеченням атомної станції.

  6. Експерименти з Ташлицькою гідроакумулюючою електростанцією.

  7. Експерименти з рівнем Олександрівського водосховища

  8. Експеримент над населенням регіону, річкою Південний Буг та в недалекому минулому кращими у світі чорноземами щодо їх реакції на постійний скид гарячого густо підсоленого радіоактивного коктейлю з технічної водойми-охолоджувача у нашу питну та зрошувальну воду.

  9. Плани будівництва нових енергоблоків на ЮУ АЕС
  10. Чи може Україна гарантувати безпечну експлуатації своїх АЕС в умовах тотальної корупції та зловживань навколо АЕС ?

  Та інші.
  І розлетяться по свох заморських "хатинках" за награбовані у нас гроші злодії- експериметатори-експлуататори після отримання негативного результату в наслідок хоча б одного експерименту.

  А ми літати не вміємо. Та й летіти нам нема за що Та й нема куди.

  Україна буде або без’ядерною, або безлюдною.

  "У атома довге життя. У людини коротка пам'ять"
   
  Последнее редактирование: 19 фев 2017
 3. Дезинтегратор

  Дезинтегратор прохожий

  Регистрация:
  17 апр 2017
  Сообщения:
  3
  Симпатии:
  0
  Баллы:
  0
  Пол:
  Мужской
  Южноукраинская АЭС уже не один год отравляет своими токсическими выбросами реку Южный Буг и все то что питает вода. В воде обнаружены радионуклеиды после начала использования топлива компании Вестингауз, а это уже катастрофа. Проверки радиационной загрязненности в регионе никто не проводит.
   
 4. Kolesnikov

  Kolesnikov эксперт

  Регистрация:
  20 сен 2012
  Сообщения:
  1.078
  Симпатии:
  68
  Баллы:
  0
  Нема пророків у своїй Вітчизні.

  Аж бігом біжить Україна до нової ядерної катастрофи, яка зітре її з карти світу

  Цього ранку мій візит до сайту нашої ядерної сусідки приніс чергову неприємність.

  На табло ЮУ АЕС я побачив, що другий енергоблок «потух» :

  2017-09-28 04:23:10

  Енергоблок №1


  991


  МВт

  Енергоблок №2


  0


  МВт

  Енергоблок №3


  979


  МВт

  Сайти южки та ДІЯРУ зберігають спокій - ніякої інформації про


  аварію.
  Довелося зайнятися приватним розслідуванням.

  «24 вересня 2017 року о 12 год 53 хв по закінченню капітального планово-попереджувального ремонту перший енергоблок Южно-Української АЕС підключено до енергосистеми України.» https://www.sunpp.mk.ua/uk/article/5617-po-zakinchennyu-planovo-poperedzhuvalnogo-remontu-pershiy-energoblok-yuzhno

  «Для того, щоб надати можливість першому енергоблоку ЮУ АЕС вийти після ремонту на проектну потужність ( 4-й рік роботи після закінчення проектного терміну його безпечної експлуатації -Експеримент №1) довелося перевести у нештатний, тобто небезпечний, режим роботи 2-й енергоблок (Експеримент №2), який також працює вже 2-й рік після закінчення проектного терміну його безпечної експлуатації (Експеримент №3)»... https://news.pn/ru/blogs/188645


  Режим таки,да - небезпечний. І цього разу аварія не примусила себе довго чекати.


  «28 вересня 2017 року о 04 год 22 хв другий енергоблок Южно-Української АЕС відімкнено від енергомережі дією електричних захистів» https://www.sunpp.mk.ua/uk/article/5636-drugiy-energoblok-yuzhno-ukrayinskoyi-aes-vidimkneno-vid-energomerezhi


  Про можливість запланованої ядерної катастрофи на атомних станціях України я вже багато писав на ПН ( https://news.pn/ru/blogs/188645 https://news.pn/ru/blogs/188121 https://news.pn/ru/blogs/187863 https://news.pn/ru/blogs/181132 https://news.pn/ru/blogs/177586 ... ).

  Цього разу, мабуть, пронесло. Наша «відкрита та гласна» ЮУ АЕС мовчить про причини та наслідки аварійного відключення 2ЮУ АЕС. Але на сайті ДІЯРУ вдалося знайти таку інформацію:

  «28.09.2017 р. енергоблок №2 ВП ЮУАЕС працював на потужності NЕЛ=600 МВт.

  О 04:20 дією захисту "втрата збудження" турбогенератора №2 енергоблок відключився від електромережі та був розвантажений та переведений у стан "мінімально контрольований рівень". http://www.snrc.gov.ua/nuclear/uk/p...ssionid=58295BBFCD7DA454E6DF4AB1E48CB0E0.app2

  З турбогенератором все ясно - якщо він розрахований на постійну роботу на потужності 1000 МВТ, а його примушувати працювати на 600 і менше, то збудження можна й «загубити». А ось з реактором ситуація дуже небезпечна.

  Реактор - це серце ядерного енергоблоку. Він розрахований на 30 років безпечної експлуатації у номінальному режимі 1000 МВт. І замінити його не можна при ремонтах та продовженнях, і відремонтувати. Проектом передбачено 30 років роботи. І то, при умові, що його не будуть примушувати працювати у нештатних режимах. Тим більше - не будуть постійно його запускати та зупиняти внаслідок безлічі «незначних порушень». Пуски-останови реактора однозначно лімітовані. Їх кількість відповідає терміну проектної експлуатації. Минуло 30 років роботи другого енергоблоку. Як кажуть, перехрестись, та виведи його з експлуатації. Але його примусили працювати ще 10, потім - ще 10, потім - ще 10 ... Любої хвилини «ветхий» реактор може перетворитися у ядерну бомбу. І, начебто, з метою прискорити цей момент, аесівці почали експериментувати, примушуючи енергоблок видавати то більше , то менше проектної потужності.

  Цього разу «енергоблок відключився від електромережі та був розвантажений та переведений у стан "мінімально контрольований рівень". Але цілком можливий і другий варіант - зношене обладнання не змогло забезпечити такий перехід і ланцюгова реакція вийщла з-під контролю. Так було й під час експерименту на Чорнобильській АЕС.

  Це означає перетворення «мирного атому» у «ядерного джина». За лічені хвилини ядерний реактор перетворюється у ядерну бомбу, начинка якої - близько 100Т ядерного палива. А поряд, у блочному басейні витримки - відпрацьоване ядерне паливо. А поряд - ще два енергоблоки з такими ж боєприпасами. І не треба ядерної війни.

  З Фукусімської АЕС забруднена вода скидалася у море. А куди вона потече з ЮУ АЕС?

  Дорога одна - по Бугу до Чорного моря, роблячи чорною нашу землю та мертвими населені пункти.

  Чи зможемо ми примусити аесівців припинити гешефт- гру у ядерну рулетку?

  Це залежить від кожного з нас. Будемо боротися за своє конституційне право на здорове довкілля - воно в нас буде. Залишимося ідіотами - лишимося своєї Батьківщини.

  «Часом мені здається, що існує якийсь мозковий центр, що працює на самоліквідацію цієї держави, навіть не так руками її ворогів, як зусиллями власних тут ідіотів...» Ліна Костенко
  А мені не здається. Я впевнений у цьому. Тому що ліквідація держави відбувається по класичному сценарію.https://news.pn/ru/public/99657 І зброя на цій війні - кредити, а боєприпаси - проценти. Україна вже не здатна обслуговувати свої забов’язання по кредитам. І покірно виконує вимоги банкірів. З окупованої держави, де бізнес і влада поводяться як окупанти ,вивозяться сировина, чиста електроенергія та раби. Довкілля руйнується. Населення, яке не задіяне у цьому процесі, знищується. Втрати населення України за роки "незалежості", мабуть, більше, ніж за другу світову та всі голодомори.

  Сергій Колєсніков 28.09.17
   
 5. Сын Болозевича

  Сын Болозевича новичок

  Регистрация:
  30 авг 2015
  Сообщения:
  6
  Симпатии:
  0
  Баллы:
  0
  СТОРІНКУ НЕ ЗНАЙДЕНО !
   
 6. Kolesnikov

  Kolesnikov эксперт

  Регистрация:
  20 сен 2012
  Сообщения:
  1.078
  Симпатии:
  68
  Баллы:
  0
  Яку саме?
   
 7. Kolesnikov

  Kolesnikov эксперт

  Регистрация:
  20 сен 2012
  Сообщения:
  1.078
  Симпатии:
  68
  Баллы:
  0
  Все ближче до чергової катастрофи!


  «Третій енергоблок ЮУАЕС відімкнено від енергомережі  Понеділок, 30 Жовтень, 2017 - 22:31

  30 жовтня 2017 року о 22 год 03 хв третій енергоблок Южно-Української АЕС відімкнено від енергомережі через втрату збудження генератора.


  « 28 вересня 2017 року 04:20 дією захисту "втрата збудження" турбогенератора №2 енергоблок відключився від електромережі та був розвантажений та переведений у стан "мінімально контрольований рівень".


  Тепер стоять вже два з трьох. І, схоже, надовго.

  Кожне таке аварійне відключення ядерного енергоблоку може стати для нього останнім. “Вєтхоє” обладнання простроченного блоку, який примусили працювати до вибуху, може не витримати.

  Але ядерні неандертальці — експериментатори продовжують бігти до чергової катастрофи — єдиний (поки що живий блок)продовжують примушувати працювати на підвищенній потужності:

  2 017-10-31 19:50:02

  Енергоблок №1


  1017


  МВт

  Енергоблок №2


  0


  МВт

  Енергоблок №3


  0


  МВт


  По розарахункам злочинців-експериментаторов від такого режиму повинен втратити збудження і перший блок.

  А опори резервних ліній зовнішнього аварійного живлення атомної станції ( без якого “мирний атом” перетвориться у три ядерних бомби) розікрадуть на металобрухт

  “Заради власного збагачення невідомі пошкодили чотири опори ЛЕП поблизу Южноукраїнська.” https://www.sunpp.mk.ua/uk/article/5769-poshkodzhennya-lep


  А ви, нардепи-подільники аесівських казнокрадів,

  А ви — влада, яка дбає тільки про особисте збагачення,

  А ви — земляки-зрадники, що вішаєте ядерну лапшу місцевим аборигенам,

  А ви - обдурені та до-усього-байдужі земляки,....


  продовжуйте покірно, як стадо баранів, чекати, поки ядерні казнокради-експериментатори зі своїми ядерними надійно-постійно-аварійними горшками не зроблять з нашої малої Батьківщину ядерний могильник.

  І не відомо, чи встигнуть аесівці до катастрофи затопити національні святині українського народу, піднявши рівень Олександрівського водосховища до 20,7 м.


  У нашого нерозумного ядерного сусіда є тільки один розумний шлях -

  негайно припинити всі свої бісовські експерименти. Україна не витримає нової ядерної катастрофи

  Всі енергоблоки атомної станції після вичерпання проектного ресурсу безпечної роботи повинні бути виведенні із експлуатації.

  Ніяких злочинних 20,7, ГАЕС та затоплення НПП “Бузький Гард”

  І домогатися цього потрібно, згідно з Конституцією України, усіма доступними заходами.

  Поки ще є така можливість.


  Господи – Боже! Де ж розум наш, люди,

  Чом Вам байдуже, що після нас буде?

  Чом катафалкам немає зупину,

  Адже ми й діток кладемо в домовину!

  Хай ми не гідні себе пожаліти,

  Але ж за віщо страждатимуть діти?

  Думаймо, люди, бо час не чекає:

  Безповоротньо довкілля вмирає.

  (П.М.Панянчук, м.Миколаїв)
   
  Последнее редактирование: 31 окт 2017
 8. Kolesnikov

  Kolesnikov эксперт

  Регистрация:
  20 сен 2012
  Сообщения:
  1.078
  Симпатии:
  68
  Баллы:
  0
  ЮУ АЕС - одне повідомлення і чотири Погано.

  Щойно побачив таке повідомлення на сайті ЮУ АЕС:

  2017-12-29 18:50:19

  Енергоблок №1

  1027

  МВт

  Енергоблок №2

  660

  МВт

  Енергоблок №3

  1002

  МВт


  Перше погано -Аварія. Якщо блок переведено на половину потужності, то це свідчить або про аварію (наприклад, щось трапилось з парагенератором), або про примусове зменшення потужності ЮУ АЕС диспетчером енергосистеми.

  Друге погано - Диспетчерське примусове зменшення потужності ЮУ АЕС. Ядерні енергоблокі розраховані на роботу у базовому режимі і використовувати їх як маневрені економічно збитково і небезпечно

  Третє погано - Замовчування з боку адміністрації ЮУ АЕС. Якщо б АЕС відразу повідомляла про нештатні ситуації, тоді б не було б потреби мешканцям зони спостереження користуватися чутками або робити спроби самим розібратися у ситуаціїї на атомній станції.

  Четверте погано - Енергоблок №1 примушують видавати потужність більше над проектні 1000 МВт.

  Одночасно бачимо два небезпечних експерименти на атомній станції, кожен з яких може викликати чергову ядерну катастрофу.


  «Часом мені здається, що існує якийсь мозковий центр, що працює на самоліквідацію цієї держави, навіть не так руками її ворогів, як зусиллями власних тут ідіотів...» Ліна Костенко
   
 9. Kolesnikov

  Kolesnikov эксперт

  Регистрация:
  20 сен 2012
  Сообщения:
  1.078
  Симпатии:
  68
  Баллы:
  0
  https://barometr.info/news/n_yu/920...botat-lep-yuzhno-ukrainskaya-aes-isakcha.html - гешефт на крові.

  В ближайшее время Южно-Украинская АЭС начнёт экспорт электроэнергии в Молдову и Румынию

  Понатикали ядерних горшків на Україні, а потім побачили, що ел.енергію дівати нікуди.

  З ХАЕС два блоки - на Європу.

  ЮУ АЕС - на Молдову і Румунію.

  А на Україні залишаються ризики ядерної катастрофи, що постійно зростають, річки без води, радіаційне забруднення та ядерний могильник під столицею, затоплені національні святині українського народу...

  «украинская политическая элита ведёт себя в своей стране, как оккупант»
   
 10. Kolesnikov

  Kolesnikov эксперт

  Регистрация:
  20 сен 2012
  Сообщения:
  1.078
  Симпатии:
  68
  Баллы:
  0
  Гібрідна ядерна війна.

  Таке враження, що атомними станціями України, як і раніше, керують з Москви. А експерименти на ядерних енергоблоках — це гібрідна ядерна війна Росії проти України: для чого кидати на Україну ядерну бомбу, якщо можна зробити ядерну катастрофу на її атомних станціях руками місцевих ідіотів-казнокрадів? Тож і проводять на атомних станціях України купу безглуздих та небезпечних експериментів https://news.pn/ru/blogs/181132 . І друга ядерна катастрофа на Україні — це тільки справа часу.  Дивлюсь на табло я тай думки гадаю…


  https://www.sunpp.mk.ua/uk/node/6037  2018-01-12 10:17:23  Енергоблок №1  1025  МВт  Енергоблок №2  650  МВт  Енергоблок №3  500  МВт  1. Чи можна робити те, чого робити не можна? Питання суто риторічне. Тим більше, якщо маєш справу з ядерним реактором. А Чорнобиль та Фукусіма занадто наглядно показали «ринкову»ціну ядерного кіловатту.

  2. Одночасно на усих трьох енергоблоках ЮУ АЕС проводять три небезпечних експерименти: перший «вєтхий продовжений блок-пенсіонер» примушують видавати більше, ніж він може це робити згідно проекту. І в той же час два других блоки примушують працювати у нештатному режимі на половинній потужності.

  3. Ще у минулому році «прикрутили» 2ЮУ АЕС ( https://news.pn/ru/blogs/192914 ).А сьогодні на табло станції побачив, що і третій енергоблок переведено у нештатний небезпечний режим роботи. Тепер вже два енергоблоки ЮУ АЕС працюють у небезпечному та збитковому режимі половинної потужності. Якшо це не аварія (потужнісь автоматично переводиться на половинну у випадку пошкодження главного циркуляційного насосу. Але аесівці, як завжди, мовчать. Телефон для зв`язків 05136 56444 не відповідає, а сайти ДІЯРУ та ЮУ АЕС пусті), тоді це наказ диспетчера енергосистеми України. Тобто, черговий доказ того, що енергосистема розбалансована, а на Україні продовжують небезпечний експеримент з регулюванням енергосистеми за допомогою атомних станцій. Чого не можна робити апріорі — не вигідно і небезпечно.

  4. Так, наприклад, КВВП (Коефіцієнт використання встановленої потужності) у 2017 році на ЮУ АЕС склав всього 68%.https://www.sunpp.mk.ua/sites/default/files/information_products/energetik/energetik-1707.pdf Тобто побудовано три енергоблоки, а працювало всього 2.

  5. Енергосистема України разбалансована атомними станціями. Вони — потужні базові джерела електроенергії. Тобто, розраховані на безперервну роботу протягом доби, тижня, року. Але їх забагато. Замість того, щоб збалансувати енергосистему розумним співвідношенням різних джерел ( у тому числі і відновлюванних. Наприклад, сонячні електростанції працюють вдень, коли саме потрібна електроенергія підприємствам. І у них нема проблеми, як у АЕС, «зайвої» нічної електроенергії) уряд планує будівництво нових атомних енергоблоків. Які ще більше разбалансують енергосистему.

  6. Можна з великою ймовірністю заявити, що атомні станції самі ж і з`їдають ту енергію, яку продукують.

  7. По-перше, ніхто не підраховував, скільки енергії витрачено на добування урану та на його транспортування. На збагачування, на виготовлення паливних збірок, на закриття атомних станцій після закінчення терміну їх експлуатації, на поводження з РАВ. По-друге, у процесі експлуатації АЕС вони самі ж використовують 4,5-6,5 % продукованої електроенергії для АЕС з ВВЕР чи до 8% для АЕС з РБМК ( http://nuclearfactor.ru/energy/aes/78-258.html ). По-третє, електроенергію з надпотужних атомних станцій треба транспортувати на великі відстані до споживачів. А при цьому втрачається близько 20% продукованої електроененргії ( http://www.journal.esco.co.ua/2005_10/art27.htm ).

  8. Втрати в електромережах у грошовому еквіваленті у 6 разів дорожче, ніж у газопровідах.

  9. До того ж ще й компанії обленерго нараховують собі “технологічні витрати електроенергії”на рівні 14-24%. ( https://104.ua/ru/analytics/id/vtrati-v-energomerezhah-jak-ce-vrahovujetsja-i-hto-15050 ).

  10. І світ давно вже зрозумів, що атомні станції залишилися у минулому тисячолітті. Їх місце впевненно займають сучасні джерела електричної енергії — відновлюванні, дружні до природи, приближені до споживачів.
  А вирішувати штучно створену проблему пікових навантажень та провалів в енергосистемі України планують у не менш маразматичний спосіб — за допомогою ГАЕС. Спочатку десятиліттями будують ядерних монстрів за баснословні державні кошти. А потім десятелітттями будують для них гідроаккумулюючі електростанції. Які вже давно застаріли, є вбивчими для природи та економічно не вигідні. Сучасні альтарнативні економічно вигідні та екологічно безпечні варіанти мають ККД близько 90 % , який постійно підвищується. І збудувати їх можна за кілька місяців http://eco-energy39.ru/news/akkumulyatory-tesla-budushhee-segodnya , ttps://hromadske.ua/posts/tesla-pobuduvala-enerhoskhovyshche-v-avstralii-mensh-nizh-za-100-dniv-mask-vyhrav-pari

  У тому ж повідомленні на табло ЮУ АЕС написано: “Потери выработки электроэнергии Южно-Украинской АЭС на теплофикацию за 2018-01-10 00:00:00, млн кВт∙ч»  Потери_за_дату:  10.01.2018  Потери_значение_за_сутки:  0.78  Потери_значение_за_месяц:  6.47  Потери_значение_за_год:  6.47

  Я вже давно звик, що «ядерна» логіка «не налазе» на здорову голову.  Коли робили АЕС, то потрібна була не електростанція, а фабрика для виробництва плутонію — начинки ядерної зброї. Тому й реактор сконструювали як генератор радіонуклідів, який із урану виробляв купу радіонуклідів, серед яких був і потрібний для війни плутоній.  Плутоній спочатку у мішках виносили солдати- смертники строкової служби. А що робити з рештою радіонуклідів — не знають і досі. Тому й придумали хитрий «науковий» термін — відкладене рішення. Тобто, зараз беремо плутоній і електроенергію, а що робити з небезпечними радіоактивними відходами — це вже проблема наступних поколінь.  Спробуйте відкрити підприємство хоча б по випуску шипучої води - у вас нічого не вийде. Якщо у проекті не буде вказано, що ви будете робити з відходами виробництва.  А аесівцям дозволяють. І накопичуються гори радіоактивних відходів, забруднюючи довкілля. Як і при СРСР, відпрацьоване ядерне паливо з українських АЕС повертається у Росію ( до країни-агресора з окупованої України поставляється сировина для ядерної зброї (?!) і за це Україна платить десятки мільйонів долларів). Там з нього відбирають плутоній. А радіоактивний непотріб знову повертається на Україну. І вимірюється такий небезпечний груз не граммами, а сотнями тонн (одна загрузка реактору ЮУ АЕС близько 80Т). Чи є у такому гешефті здоровий глузд?  А потім побачили, що пару, яка утворюється при охолодженні ядерного реактору, можна примусити крутити турбіну електростації. Тобто, АЕС — це побочний продукт ядерного військового комплексу, звичайний паровий котел, як у паровозі. Тільки воду гріють не дрова, вугілля, або мазут, а ядерний реактор. Про економічну доцільність та безпеку таких атомних станцій ніхто й не думав. Тай зараз на Україні про це не думають.  Коли будують АЕС, то для неї будують і місто-супутник. Там живуть люди, які будують та експлуатують АЕС. Логічно, що теплозабезпечення міста-супутника — це проблема АЕС. Тим більше, що кожен блок-мільйоник, виробляє теплової енергії у три рази більше, ніж електричної. Дві третини виробленої теплової потужності необхідно якось використати, тому що вона завдає великохї шкоди довкіллю. І тут аесівці повинні дякувати мешканцям міста, які відбирають зайве тепло. Але наразі виходить так, що з них через суди за теплопостачання стягують шаленні гроші. Атомна станція зі своїх же будівельників та експлуатаційників!  Розуму не вистачило у проектувальників використовувати зайве тепло, яке шкодить довкіллю та випаровує мільйони кубометрів річкової води. Вони придумали гріти воду для теплоцентралі парогенераторами АЕС.  Звідси і термін - «Потери выработки электроэнергии Южно-Украинской АЭС на теплофикацию». Якіж це «потери», якщо вони закладені у проекті? Як 1000 МВт електроенергії, так і тепло для обігріву закладені у проекті.  Невже для сучасної науки та технологій є непосильною задачою використання зайвої теплової потужності ядерного реактру?! Впевнений, що рішення є. І не одне. Але для«ядерних неандертальців» вигідніше знищувати довкілля і здирати зі своїх же робітників три шкури.  Таким чином, як і «відкладене» рішення стосовно РАВ, «Потери выработки электроэнергии Южно-Украинской АЭС на теплофикацию» є суто «ядерним» словоблуддям ядерної енергетики, яка « тримається на брехні».  А для чого аесівцям раптом знадобилася та енергія, яка згідно проекту відбирається на обігрів? Відповідь очевидна — поки вони не вилазили за проектні рамки потужності енергоблоку, вони й слова не сказали про відбір енергії на тепло. Але зараз вони реалізують чергову спробу зробити нову ядерну катастрофу на Україні- вижимають з ядерного енергоблоку більше електроенергії, ніж він може дати згідно проекту. Тому й з`вився термін -“Потери выработки электроэнергии Южно-Украинской АЭС на теплофикацию».  Експерименти на атомних станціях проводяться з дозвілу Державної інспекції ядерного регулювання України і Кабінету Міністрів України. А чим займається Служба Безпеки України?!  Невже не зрозуміло, що Україна не витримає нової ядерної катастрофи?! «Могучий и нерушимый» рухнув під тягарем Чорнобильської катастрофи. Могутня Японія витрачає сотні мільярдів долларів на ліквідцію наслідків Фукусіми. А на що здатна згвалтована Україна?  І заради чого так багато небезпечних експериментів на атомних станціях України? Покладіть на одну чашу вагів ядерну катастрофу, а на іншу - нікому не потрібні примарні зайві кіловати : що перевісе?  Так вийшло, що розум покинув голови можновладців. Схоже, що тільки два питання їх хвилюють: що ще можна вкрасти після «попєрєдніків», та як ще більше вижати із свого народу та природи України.  А безпеку своїх атомних станцій Україна гарантувати не здатна. (Німецький інститут: Україна не може достатньою мірою гарантувати безпеку ядерних об’єктівhttp://atom.org.ua/?p=2687 ). Навіть зараз, коли АЕС поки що державні. Але вже запущена программа приватизації. А наслідки української приватизації ми вже всі чудово знаємо.  Таке враження, що атомними станціями України, як і раніше, керують з Москви. А експерименти на ядерних енергоблоках — це гібрідна ядерна війна Росії проти України: для чого кидати на Україну ядерну бомбу, якщо можна зробити ядерну катастрофу на її атомних станціях руками місцевих ідіотів-казнокрадів? Тож і проводять на атомних станціях України купу безглуздих та небезпечних експериментів https://news.pn/ru/blogs/181132 . І друга ядерна катастрофа на Україні — це тільки справа часу.  Чого варте тільки «поголовно-уголовне» продовження терміну експлуатації ядерних енергоблоків, які вже відпрацювали проектний ресурс безпечної роботи?! Розрахунки радянських проектантів назвали занадто безпечними ( а я й не знав, що Чорнобильська АЕС була занадто безпечною!?), знайшли якусь контору (не проектанта діючої АЕС!), яка за гроші видала потрібні псевдонаукові висновки, і продовжують експлуатувати «ветхі реактори» 10, потім ще 10 років… Та й навіть по новим псевдонауковим висновкам термін безпечної роботи продовженного 1ЮУ АЕС скінчиться не через 10 років, як це дозволила ДІЯРУ, а через 6,5 років., тобто, вже у 2020 році http://e-news.com.ua/show/332877.html . А що далі?  Не так вже й багато часу у нас залишилося до дуже ймовірної ядерної катастрофи.  А СБУ неначе залишилася підрозділом московського КГБ — нічого не помічає та не відповідає на відповідні звернення громадськості. І навіть знищення національної святині українського народу — Бугського Гарду, їх не хвилює. З підняттям рівня Олександрівського водосховища до позначки 20,7 м підуть під воду останні історичні ландшафти козацької доби. А це дозволить Росії назвати ці землі «исконно русскими», як Крим та Донбас.  І попливе радіоактивна рідина з Южноукраїнської АЕС по Бугу до самого Чорного моря.  І мертвою зоною стане квітуча земля півдня України.  Чому я не сокіл, чому не літаю?  І навіть гірше — куди тікати?  І навіть ще гірше — я не можу покинути те місце на Землі, звідки росте моє коріння. Я вже пробував — не виходе. «Здесь всё моё. И я, и мы отсюда родом — и соловьи, и я, и тополя».  Тому я, користуючись своїми конституційними правами, буду воювати з нелюдями без роду та племені за свою Батьківщину та закликаю земляків не здаватися без бою:  1.Старі блоки ЮУ АЕС повинні бути виведені з експлуатації після виработки їх проектного ресурсу безпечної роботи. А нові на проммайданчику ЮУ АЕС будувати не можна.  2. Ніякої Ташл. ГАЕС бути не може.  3. На Південному Бузі не повинно залишитися жодного руслового водосховища. Річка жива, поки вона біжить. А буде жива річка — будуть жити на її берегах і люди.

  Сергій Колєсніков, 14.01.18

  P.S. На третьем энергоблоке Южно-Украинской АЭС из-за нарушения сработала технологическая защита. « «Энергоблок №3 работал на мощности Nел = 1000 МВт. В 22:45 под действием защиты произошло отключение главного циркуляционного насоса №1, в результате чего энергоблок был автоматически разгружен до мощности Nел = 590 МВт. ...» https://barometr.info/news/n_yu/9279-na-tretem-energobloke-yuzhno-ukrainskoy-aes-iz-za-narusheniya-srabotala-tehnologicheskaya-zaschita.html  А на сайті ЮУ АЕС, як і раніше, нема ніякої інформації про аварію.
   

Поделиться этой страницей